  • 1808J6300560GCT
1808J6300560GCT
advertisement
Manufacturer No:
1808J6300560GCT
HK JDW NO:
419-1808J6300560GCT
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808J6300560GCT
Description:
56pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J6300560GCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    56pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm