  • 1808JA250270GCRPY2
1808JA250270GCRPY2
advertisement
Manufacturer No:
1808JA250270GCRPY2
HK JDW NO:
419-1808JA250270GCRPY2
Description:
27pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808JA250270GCRPY2
    Select All
  • Ratings
    X1
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Voltage
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    27pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm