  • 1808JA250561JCRSP
1808JA250561JCRSP
advertisement
Manufacturer No:
1808JA250561JCRSP
HK JDW NO:
419-1808JA250561JCRSP
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808JA250561JCRSP
Description:
560pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808JA250561JCRSP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm