  • 1808JA256P80DCRPY2
1808JA256P80DCRPY2
advertisement
Manufacturer No:
1808JA256P80DCRPY2
HK JDW NO:
419-1808JA256P80DCRPY2
Description:
6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808JA256P80DCRPY2
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±0.5pF