  • 1808SA470KAT1A
1808SA470KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1808SA470KAT1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1808SA470KAT1A
Package:
Datasheet:
1808SA470KAT1A
Description:
47pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
1808SA470KAT1A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    149.997327mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    2.03mm
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.57mm