  • 1808Y0100121JCR
1808Y0100121JCR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y0100121JCR
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1808Y0100121JCR
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808Y0100121JCR
Description:
FlexiCap™ 120pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y0100121JCR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm