  • 1808Y0160474MDT
1808Y0160474MDT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y0160474MDT
HK JDW NO:
419-1808Y0160474MDT
Datasheet:
1808Y0160474MDT
Description:
FlexiCap™ 0.47μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y0160474MDT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm