  • 1808Y0258P20CFR
1808Y0258P20CFR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y0258P20CFR
HK JDW NO:
419-1808Y0258P20CFR
Datasheet:
1808Y0258P20CFR
Description:
FlexiCap™ 8.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y0258P20CFR
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm