  • 1808Y0630183JFR
1808Y0630183JFR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y0630183JFR
HK JDW NO:
419-1808Y0630183JFR
Datasheet:
1808Y0630183JFR
Description:
FlexiCap™ 0.018μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y0630183JFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm