  • 1808Y0630274MDR
1808Y0630274MDR
advertisement
Manufacturer No:
1808Y0630274MDR
HK JDW NO:
419-1808Y0630274MDR
Datasheet:
1808Y0630274MDR
Description:
FlexiCap™ 0.27μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y0630274MDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm