  • 1808Y5000101KCT
1808Y5000101KCT
advertisement
Manufacturer No:
1808Y5000101KCT
HK JDW NO:
419-1808Y5000101KCT
Datasheet:
1808Y5000101KCT
Description:
FlexiCap™ 100pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808Y5000101KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm