  • 18122C224MAT2A
18122C224MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18122C224MAT2A
HK JDW NO:
66-18122C224MAT2A
Description:
0.22μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
18122C224MAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    3.2mm
    Yes
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    1.52mm
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.040 1.02mm
  • Thickness
    1.016mm