  • 18125C475JAT2A
18125C475JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18125C475JAT2A
HK JDW NO:
66-18125C475JAT2A
Datasheet:
Description:
4.7μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 12509
Step5Bar-code shipping tag
18125C475JAT2A
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.572mm
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness (Max)
    0.040 1.02mm
  • Thickness
    1.016mm