  • 18127A121JAT2A
18127A121JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18127A121JAT2A
HK JDW NO:
66-18127A121JAT2A
Datasheet:
18127A121JAT2A
Description:
120pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
18127A121JAT2A
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.126W 4.57mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.040 1.02mm
  • Thickness
    1.016mm