  • 18128C473MAT2A
18128C473MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18128C473MAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-18128C473MAT2A
Package:
1812
Datasheet:
18128C473MAT2A
Description:
47nF Ceramic Capacitor 20% 1812
Step5Bar-code shipping tag
18128C473MAT2A
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm