  • 1812AF-102K-01
1812AF-102K-01
advertisement
Manufacturer No:
1812AF-102K-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-1812AF-102K-01
Package:
1812
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1812AF-102K-01
  • Package / Case
    1812
  • Number of Pins
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ceramic, Ferrite
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    50mA
  • Inductance
    1 mH
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6MHz
  • Q Factor
    26
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    44Ohm
  • Series Resistance
    44Ohm
  • Height
    3.65mm
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.8mm