  • 1812CA562KAT1A
1812CA562KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812CA562KAT1A
HK JDW NO:
66-1812CA562KAT1A
Description:
5600pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812CA562KAT1A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    5600pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    3.2mm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.6mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    2.54mm