  • 1812CC823KAT1A
1812CC823KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812CC823KAT1A
HK JDW NO:
66-1812CC823KAT1A
Description:
0.082μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812CC823KAT1A
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.6mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.54mm