  • 1812CS-333XJLC
1812CS-333XJLC
advertisement
Manufacturer No:
1812CS-333XJLC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-1812CS-333XJLC
Quantity:
In Stock : 11587
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1812CS-333XJLC
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum - with Glass frit
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    13.5Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    33 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 10 MHZ
  • Height
    3.43mm
  • Width
    3.81mm
  • Length
    4.95mm