  • 1812E183K251KHT
1812E183K251KHT
advertisement
Manufacturer No:
1812E183K251KHT
HK JDW NO:
438-1812E183K251KHT
Datasheet:
1812E183K251KHT
Description:
0.018μF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812E183K251KHT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm