  • 1812E394K500KHT
1812E394K500KHT
advertisement
Manufacturer No:
1812E394K500KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1812E394K500KHT
Datasheet:
1812E394K500KHT
Description:
0.39μF 50V Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812E394K500KHT
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.39μF
  • Thickness (Max)
    0.065 1.65mm