  • 1812F474M500CT
1812F474M500CT
advertisement
Manufacturer No:
1812F474M500CT
Manufacturer:
Walsin Technology
HK JDW NO:
883-1812F474M500CT
Package:
1812
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations 1812
Step5Bar-code shipping tag
1812F474M500CT
  • Package / Case
    1812
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    4.5mm