  • 1812J0160390FFT
1812J0160390FFT
advertisement
Manufacturer No:
1812J0160390FFT
HK JDW NO:
419-1812J0160390FFT
Datasheet:
1812J0160390FFT
Description:
39pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J0160390FFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm