  • 1812J0630270GFR
1812J0630270GFR
advertisement
Manufacturer No:
1812J0630270GFR
HK JDW NO:
419-1812J0630270GFR
Datasheet:
1812J0630270GFR
Description:
27pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J0630270GFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    27pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm