  • 1812J1000821MCTE03
1812J1000821MCTE03
advertisement
Manufacturer No:
1812J1000821MCTE03
HK JDW NO:
419-1812J1000821MCTE03
Description:
820pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Low ESL (X2Y) Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J1000821MCTE03
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL (X2Y)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    NICKEL BARRIER TERMINATION
  • Capacitance
    820pF
  • Number of Functions
    2
  • Physical Dimension
    L4.5XB3.2XH2.0 (mm)/L0.177XB0.126XH0.079 (inch)
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm