  • 1812J1K20152MXT
1812J1K20152MXT
advertisement
Manufacturer No:
1812J1K20152MXT
HK JDW NO:
419-1812J1K20152MXT
Datasheet:
1812J1K20152MXT
Description:
1500pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J1K20152MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm