  • 1812J1K50561JCT
1812J1K50561JCT
advertisement
Manufacturer No:
1812J1K50561JCT
HK JDW NO:
419-1812J1K50561JCT
Datasheet:
1812J1K50561JCT
Description:
560pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J1K50561JCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm