  • 1812J3K00181MXR
1812J3K00181MXR
advertisement
Manufacturer No:
1812J3K00181MXR
HK JDW NO:
419-1812J3K00181MXR
Datasheet:
1812J3K00181MXR
Description:
180pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J3K00181MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    180pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm