  • 1812J4K00561JXT
1812J4K00561JXT
advertisement
Manufacturer No:
1812J4K00561JXT
HK JDW NO:
419-1812J4K00561JXT
Datasheet:
1812J4K00561JXT
Description:
560pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J4K00561JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm