  • 1812J5000682JCT
1812J5000682JCT
advertisement
Manufacturer No:
1812J5000682JCT
HK JDW NO:
419-1812J5000682JCT
Datasheet:
1812J5000682JCT
Description:
6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 315
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1812J5000682JCT
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm