  • 1812J6300100GAT
1812J6300100GAT
advertisement
Manufacturer No:
1812J6300100GAT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1812J6300100GAT
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812J6300100GAT
Description:
10pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J6300100GAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm