  • 1812J6300390FCT
1812J6300390FCT
advertisement
Manufacturer No:
1812J6300390FCT
HK JDW NO:
419-1812J6300390FCT
Datasheet:
1812J6300390FCT
Description:
39pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812J6300390FCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm