  • 1812PC102KAT1A\SB
1812PC102KAT1A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1812PC102KAT1A\SB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1812PC102KAT1A\SB
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
1000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812PC102KAT1A\SB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm