  • 1812PS-392JLB
1812PS-392JLB
advertisement
Manufacturer No:
1812PS-392JLB
HK JDW NO:
3194-1812PS-392JLB
Datasheet:
1812PS-392JLB
Step5Bar-code shipping tag
1812PS-392JLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    3.9 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    2.2A
  • Frequency - Self Resonant
    170MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    3.9 µH
  • RMS Current (Irms)
    2.2A
  • Height
    3.81mm
  • Length
    5.87mm
  • Width
    4.98mm