  • 1812R-683G
1812R-683G
advertisement
Manufacturer No:
1812R-683G
HK JDW NO:
79-1812R-683G
Step5Bar-code shipping tag
1812R-683G
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    183mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Max DC Current
    183mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.190 4.83mm