  • 1812WC102KA11A
1812WC102KA11A
advertisement
Manufacturer No:
1812WC102KA11A
HK JDW NO:
66-1812WC102KA11A
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
1812WC102KA11A
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height
    2.2098mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness
    2.54mm