  • 1812WC222ZAT1A
1812WC222ZAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1812WC222ZAT1A
HK JDW NO:
66-1812WC222ZAT1A
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812WC222ZAT1A
    Select All
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.6mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.54mm