  • 1812Y0630222GCT
1812Y0630222GCT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y0630222GCT
HK JDW NO:
419-1812Y0630222GCT
Datasheet:
1812Y0630222GCT
Description:
FlexiCap™ 2200pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y0630222GCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm