  • 1812Y1000153JDT
1812Y1000153JDT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y1000153JDT
HK JDW NO:
419-1812Y1000153JDT
Datasheet:
1812Y1000153JDT
Description:
FlexiCap™ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y1000153JDT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm