  • 1812Y1K00100KAR
1812Y1K00100KAR
advertisement
Manufacturer No:
1812Y1K00100KAR
HK JDW NO:
419-1812Y1K00100KAR
Datasheet:
1812Y1K00100KAR
Description:
FlexiCap™ 10pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y1K00100KAR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm