  • 1812Y2K00103KJT
1812Y2K00103KJT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y2K00103KJT
HK JDW NO:
419-1812Y2K00103KJT
Datasheet:
1812Y2K00103KJT
Description:
FlexiCap™ 10000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1521
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1812Y2K00103KJT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm