  • 1812Y3K00101KCT
1812Y3K00101KCT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y3K00101KCT
HK JDW NO:
419-1812Y3K00101KCT
Datasheet:
1812Y3K00101KCT
Description:
FlexiCap™ 100pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y3K00101KCT
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm