  • 1812Y5000104KXT
1812Y5000104KXT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y5000104KXT
HK JDW NO:
419-1812Y5000104KXT
Datasheet:
1812Y5000104KXT
Description:
FlexiCap™ 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
1812Y5000104KXT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    0.1μF
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Voltage
    500V
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm