  • 1812Y5000123KXT
1812Y5000123KXT
advertisement
Manufacturer No:
1812Y5000123KXT
HK JDW NO:
419-1812Y5000123KXT
Datasheet:
1812Y5000123KXT
Description:
FlexiCap™ 0.012μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1812Y5000123KXT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm