  • 1825AC104KATME
1825AC104KATME
advertisement
Manufacturer No:
1825AC104KATME
HK JDW NO:
66-1825AC104KATME
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825AC104KATME
Description:
0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825AC104KATME
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm