  • 1825B102K202NT
1825B102K202NT
advertisement
Manufacturer No:
1825B102K202NT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1825B102K202NT
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825B102K202NT
Description:
1000pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825B102K202NT
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Case Code (Metric)
    4564
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm