  • 1825CC154KAJBE
1825CC154KAJBE
advertisement
Manufacturer No:
1825CC154KAJBE
HK JDW NO:
66-1825CC154KAJBE
Datasheet:
1825CC154KAJBE
Description:
0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825CC154KAJBE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Height
    2.54mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm