  • 1825D562J251KHT
1825D562J251KHT
advertisement
Manufacturer No:
1825D562J251KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-1825D562J251KHT
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825D562J251KHT
Description:
5600pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825D562J251KHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    5600pF
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm