  • 1825E274K101KHT
1825E274K101KHT
advertisement
Manufacturer No:
1825E274K101KHT
HK JDW NO:
438-1825E274K101KHT
Datasheet:
1825E274K101KHT
Description:
0.27μF 100V Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1825E274K101KHT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm