  • 1825HC472MA11A\SB
1825HC472MA11A\SB
advertisement
Manufacturer No:
1825HC472MA11A\SB
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1825HC472MA11A\SB
Package:
1825
Datasheet:
1825HC472MA11A\SB
Description:
4.7nF 3kV Ceramic Capacitor 20% 1825
Step5Bar-code shipping tag
1825HC472MA11A\SB
    Select All
  • Thickness
    2.54mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1825
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    3kV
  • Capacitance
    4.7nF
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.54mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    6.4008mm